Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

АТ «МЦЗУ»

Акціонерне товариство «Міжнародний центр зі збагачення урану» (далі – АТ «МЦЗУ», Товариство) був заснований у відповідності до Угоди між Урядом Російської Федерації та Урядом Республіки Казахстан про створення Міжнародного центру по збагаченню урану від 10 травня 2007 року. Основною метою створення центру є забезпечення неядерним державам під гарантії МАГАТЕ доступ до збагаченого урану, який можна використовувати для виробництва палива для АЕС. Крім збагачення урану для потреб атомної енергетики, МЦЗУ також управляє гарантійним запасом низько-збагаченого урану.

Акціонерами АТ «МЦЗУ» є держкорпорація «Росатом» (70% акцій), АТ «НАК «Казатомпром» (Республіка Казахстан, 10%), ЗАТ « Вірменська атомна електростанція» (10%) і Державний концерн «Ядерне паливо» (Україна, 10%). Пропорційно своїм часткам у статутному капіталі АТ «МЦЗУ» країни - учасники мають квоти на обсяги збагачення урану.

На основі обміну дипломатичними нотами між Урядом Російської Федерації, Урядом Республіки Казахстан та Кабінетом Міністрів України та положень розпорядження Уряду Російської Федерації від 31.01.2009 №96-р «Про участь зацікавленої організації України в діяльності Міжнародного центру зі збагачення урану», в якості уповноваженої організації України для участі в АТ «МЦЗУ» обрано ДК «Ядерне паливо» (далі – Концерн).

У квітні 2012 року АТ «МЦЗУ» і Концерн підписали угоду про надання продукції Міжнародного центру по збагаченню урану (далі – Базова угода), яка гарантує право використовувати закладену у Базовій угоді формулу ціноутворення на збагачення урану зі знижкою від ринкової ціни на встановлений обсяг збагачення, а саме 60 тис. ОРР (одиниця роботи розділення). Право укладати з АТ «МЦЗУ» контракти мають лише акціонери Товариства. 

 

Основним завданням МЦЗУ є забезпечення гарантованих поставок послуг зі збагачення урану своїм акціонерам за рахунок гарантованого доступу до розділовим і субліматним потужностям всіх російських підприємств.

 

Міжнародний центр зі збагачення урану

Росія, 115184, Москва, Озерківська наб., 28, буд.3

Телефон: +7 (495) 544-45-73
Факс: +7 (495) 544-45-85

E-mail: info@iuec.ru

Web: http://www.iuec.ru/

Вгору