Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Розвиток дослідно-експериментальної бази ДП «Смоли»

26.02.2018

   Розширення номенклатури продукції, розроблення технології нових марок смол для водопідготовки, пом’якшення питної води є пріоритетним напрямком діяльності ДП «Смоли» у 2017 – 2018 роках.

   На підприємстві створено науково-дослідну ділянку з метою розробки процесу синтезу та отримання  дослідно-промислових партій іонообмінних смол з показниками якості, які дозволять конкурувати з іноземними фірмами і замінити їх на вітчизняному ринку.

   Один із важливих напрямків – це розроблення технології отримання монодисперсних смол, що дозволить виробникові суттєво знизити вартість продукції для споживачів. Перевагою монодисперсних смол для споживачів є економія реагентів (сірчаної кислоти та їдкого натру) на стадії регенерації за рахунок покращення гідродинамічних режимів та подовження терміну експлуатації смол.

   В 2017 році ДП «Смоли» придбало на ВАТ «Чернівецький емальзавод «Карпати» унікальний  апарат. Особливістю апарату є корпус з нержавіючої сталі з полірованою внутрішньою поверхнею «під дзеркало». Апарат має ємність 200 літрів під робочий тиск 10 кг/см2 та укомплектований оболонкою для обігріву та охолодження під робочий тиск 6,0 кг/см2.

   Раніше на підприємстві синтез іонообмінних смол проводили тільки  на обладнанні, вкритому захисною керамічною емаллю.  Використання нового апарату дозволить, в першу чергу,  підвищити ресурс обладнання та надасть змогу організувати дослідно-промислове виробництво нових типів іонообмінних смол.

   Також науковці підприємства працюють над синтезом слабоосновних акрилатних аніонітів, які використовуються  в процесах водопідготовки на ТЕС і АЕС. Їх основною перевагою є висока ємність та стійкість до отруєння органічними сполуками. Мета досліджень – створення акрилатного аніоніту, який не буде поступатися своєю якістю аніонітам відомих марок Purolite A‑845  та Amberlite IRA 67, що дозволить постачати іонообмінні смоли на ТЕС і АЕС України.



Вгору