Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Сергій Дробот підписав Меморандум про співпрацю та партнерство з підготовки кваліфікованих спеціалістів для підприємств – учасників ДК «Ядерне паливо»

29.01.2018

   26 січня 2018 року в конференц-залі ДП «СхідГЗК» відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та Жовтоводським промисловим коледжем Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара. З боку учасників Меморандуму документ підписали генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот, заступник генерального директора ДП «СхідГЗК» Юрій Шмельов та директор коледжу Віталій Кочерга.

   В зобов’язаннях, які взяли на себе ДК «Ядерне паливо» та ДП «СхідГЗК», основний акцент зроблений на визначенні напрямів (спеціальностей) та обсягів підготовки кваліфікованих спеціалістів на базі коледжу з урахуванням дійсної потреби підприємств, потреб та обсягів у напрямах підвищення кваліфікації спеціалістів ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо» та підприємств – учасників Концерну. Передбачено вирішення питання щодо проходження всіх видів практики студентами, стажування викладачів циклічних дисциплін, майстрів виробничого навчання коледжу на підприємствах – учасниках ДК «Ядерне паливо», а саме: ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ДП «Смоли», ДП «Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології».

     

   В свою чергу Жовтоводський промисловий коледж зобов’язується забезпечити навчальну базу відповідно до сучасних вимог організації навчального процесу; професійний рівень педагогічного складу, викладачів; здійснювати підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікованих фахівців відповідно до потреб та обсягів ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та підприємств – учасників Концерну.

   Меморандумом передбачено створення спільної робочої групи за участі всіх сторін підписантів, та затверджений план першочергових заходів співпраці. Меморандум про співпрацю та партнерство вже набрав чинності та буде діяти протягом п’яти років.

  Після завершення церемонії підписання Меморандуму Сергій Дробот та Юрій Шмельов зустрілися зі студентами та педагогами Жовтоводського промислового коледжу. Віталій Кочерга, директор коледжу, доповів учасникам зустрічі про підписання Меморандуму і подякував ДК «Ядерне паливо» та ДП «СхідГЗК» за розуміння та підтримку. Сергій Дробот у своєму виступі зробив акцент на важливості діяльності навчального закладу та підписанні Меморандуму. Ці перші кроки відкривають нові перспективи для коледжу в цілому, для студентів та викладачів. «У коледжу є майбутнє, і воно осяжне, - зазначив С.Дробот. – Я впевнений, що імідж навчального закладу буде зростати, збільшиться кількість студентів і партнерів. Мені дуже приємно перебувати в закладі, оскільки я випускник технікуму, навчався на факультеті промислове та цивільне будівництво. Технікум дав мені гарну базу, а отримані знання я і до сьогодні використовую у свої роботі. Саме головне, що тут мене навчили вчитися впродовж життя, що важливо для сучасної людини». Сергій Дробот також сказав, що підписаний Меморандум передбачає не тільки розвиток матеріально-технічної бази закладу, а і виконання великого об’єму ремонтних робіт до початку нового навчального року. Будуть укладені угоди на підготовку і перепідготовку кадрів як з підприємствами – учасниками Концерну, так і закордонними партнерами, а у випускників буде реальна можливість надалі отримати вищу освіту та працевлаштуватися на підприємствах.

     

    Підсумовуючи свій виступ С.Дробот, сказав, що сьогоднішня подія відкриває нові перспективи не тільки для коледжу, а і міста в цілому. А на завершення подарував 2 ноутбуки з ліцензованим програмним забезпеченням, 2 проектори та кольоровий принтер, що дасть можливість продуктивніше організовувати навчальний процес.

    Віталій Кочерга від імені студентів та педагогічного колективу подякував ДК «Ядерне паливо» та ДП «СхідГЗК» за співпрацю, партнерство та надану можливість коледжу надалі працювати і розвиватися.

    Довідково. Коледж був заснований у 1954 році згідно з наказом №692 Міністерства середнього машинобудування СРСР і мав назву – філія Середньоазіатського політехнікуму. Це був вечірній гірничий технікум, в якому працівники СхідГЗК отримували необхідні теоретичні знання, кваліфікацію та документи про освіту.

   В 1978 році за відповідним наказом галузевого Міністерства технікум дістав назву – Жовтоводський промисловий технікум.

  З 1954 по 1991 рік технікум знаходився у підпорядкуванні Міністерства середнього машинобудування СРСР, а потім був переданий Міністерству освіти України. В 1997 році увійшов до складу Дніпропетровського національного університету. Згодом його перейменовано у

  Жовтоводський промисловий коледж Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, і він є вищим навчальним закладом першого рівня акредитації та структурним підрозділом ДНУ ім.О. Гончара.

  Тут здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями: «Економіка», «Будівництво та цивільна інженерія», «Галузеве машинобудування», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Після закінчення коледжу випускники мають можливість після складання фахового іспиту втупити на 2-3 курс вищих навчальних закладів.

   За роки діяльності навчальний заклад підготував для народного господарства країни 7,5 тисяч спеціалістів за 13 напрямами.

   В 2019 році Жовтоводський промисловий коледж ДНУ ім.О.Гончара буде святкувати своє 65-річчя.

 


Вгору