Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Міжнародний енергетичний форум «Тиждень Відкритої Енергетики» (OPEN ENERGY WEEK) – це найбільша дискусійна платформа енергетиків, влади та бізнесу.

30.10.2017

    23  по 27 жовтня 2017 року в Києві проходить  Міжнародний енергетичний форум «Тиждень Відкритої Енергетики». 25 жовтня ранкова сесія Форуму пройшла під девізом: Атомна енергетика – базис енергетичної стратегії та енергетичної безпеки України.

   Модератор сесії, голова Ради Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков відмітив ключову роль атомної енергетики у забезпеченні енергетичної безпеки країни, починаючи з перших років здобуття незалежності та наголосив, що і у подальшому, на його думку, атомна енергетика матиме визначальну роль для забезпечення розвитку країни в цілому.

   На сесії з оглядом сучасного стану та перспектив розвитку атомної генерації виступили керівники підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом». Було розглянуто сучасний стан атомної енергетики, цінова та інвестиційна політика, стратегія забезпечення ядерним паливом та поводження з відпрацьованим ядерним паливом, подовження терміну експлуатації  енергоблоків, нагальні питання безпеки експлуатації АЕС та світові тенденції в атомній енергетиці, особливості роботи в перехідний період та в умовах повномасштабного ринку тощо.

   Атомно-промисловий комплекс на сесії був представлений доповіддю: «Тенденції світового ринку урану та перспективи уранового виробництва в Україні». Модератором дискусії виступив т.в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Віктор Пухальський.

  

  У доповіді висвітлені сучасні тенденції на світовому ринку урану, розглянуто перспективи розвитку урановидобувної промисловості та стратегічні завдання з розвитку уранового виробництва в Україні, визначені Енергетичною стратегією України до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» та    Концепцією Державної цільової  економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 943-р.

   Модератор сесії Іван Плачков відзначив визначну роль підприємств атомно-промислового комплексу у забезпечення ядерної енергетики країни ураном, як сировинної складової, що значною мірою визначає енергетичну незалежність держави.

 


Вгору