Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

На ДП «СхідГЗК» відбулося перше засідання робочої групи з розробки Державної екологічної програми зняття з експлуатації уранових об’єктів

22.09.2017

   15 вересня на базі Смолінської шахти ДП «СхідГЗК» відбулося перше засідання робочої групи з розробки Концепції Державної екологічної програми зняття з експлуатації уранових об’єктів.

   Головував на засіданні робочої групи генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот.

   На порядку денному засідання обговорено три питання, а саме:

- стан виконання плану роботи робочої групи з підготовки Концепції Державної цільової екологічної програми зняття з експлуатації уранових об’єктів, затверджений ДК «Ядерне паливо» 10 грудня 2016 року;

- розгляд пропозицій, схвалення проекту завдання на проектування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) зняття з експлуатації Смолінської шахти;

- визначення джерел фінансування розробки ТЕО.

    Метою Концепції Державної цільової програми є розробка заходів, які необхідно буде реалізувати, коли рішення про зняття об’єктів з експлуатації будуть прийняті.

   В засіданні робочої групи взяли участь головний спеціаліст відділу розвитку атомно-промислового комплексу департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля В. Смовженко, заступник голови Кіровоградської ОДА А.Коломійцев,  голова Кіровоградської облради О.Чорноіваненко,  голова Смолінської селищної ради М.Мазура, представники профспілок.

    За результатами обговорення схвалено завдання на проектування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) зняття з експлуатації Смолінської шахти. Рекомендовано після проходження державної експертизи та процедури затвердження дані ТЕО взяти за основу при розробці Концепції Державної цільової екологічної програми зняття з експлуатації уранових об’єктів.

    Також запропоновано ДП «СхідГЗК» розглянути можливість передачі місцевим органам самоврядування поверхневих об’єктів шахти для подальшої експлуатації.

     В цілому робота Робочої групи з підготовки матеріалів для розробки ТЕО Концепції Державної цільової екологічної програми зняття з експлуатації уранових об’єктів визнана задовільною.

 


Вгору