Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Громадські слухання з надання згоди на будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти

11.09.2017

   6 вересня 2017 року в м Жовті Води пройшли громадські слухання з надання згоди на будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти у Сірчанокислотному цеху Гідрометалургійного заводу.

   ДП «СхідГЗК» запланувало у період 2017-2021 роки будівництво нової високоефективної, енергозберігаючої установки з виробництва сірчаної кислоти у сірчанокислотному цеху Гідрометалургійного заводу .

   Будівництво планується відповідно до «Заходів щодо зниження викидів сірчистого газу до державних нормативів при виробництві сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ ДП «СхідГЗК» та спрямовано на підвищення ефективності зниження негативного впливу на навколишнє природне середовище сірчанокислотного виробництва.

   Громадські слухання проведено на виконання вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», під головуванням першого заступника міського голови пана І. Олініченка.

  

  З доповіддю щодо основних етапів реконструкції сірчанокислотного цеху та будівництва нової установки виступив заступник головного інженера Гідрометалургійного заводу з розвитку сірчаного виробництва М. Медвідь, який акцентував увагу на енергоефективності та екологічності нової установки. Введення в експлуатацію нової установки дасть можливість знизити викиди сірки до 400 мг/м3 в перерахунку на SO2, при нині погоджених і діючих нормах у 916,6 мг/м3.

  Нова установка дає можливість в технологічному процесі знизити питому витрату сірки з 340 до 328 кг/т, збільшити випуск пари з додатковим випуском електроенергії. Слід зазначити, що управління установкою автоматизовано. У випадках порушень технологічного режиму та перевищення викидів сірчистого газу - установка автоматично зупиняється. Введення в експлуатацію установки забезпечить роботу з випуску сірчаної кислоти впродовж року без технологічних зупинок сірчанокислотного виробництва, позитивно вплине на зниження собівартості продукції та експлуатацію обладнання.

   За підсумками обговорення учасники громадських слухань більшістю голосів (418 голосами з більш як 500 присутніх) ухвалили будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти та погодили запропоновані величини допустимих  концентрацій викидів діоксиду сірки. Введення в експлуатацію нової установки з виробництва сірчаної кислоти заплановано на травень 2021 року.

   Установка по виробництву сірчаної кислоти СК 46 введена в експлуатацію в 1987 році. Номінальна продуктивність установки - 900 тисяч тонн кислоти на рік.

  Вироблена сірчана кислота використовується гідрометалургійним заводом в технологічному процесі з випуску уранового оксидного концентрату. За перше півріччя 2017 року план з випуску кислоти виконано на 100%, вироблено 72 тис. тонн кислоти, що в повному обсязі забезпечило потреби уранової програми комбінату.Вгору