Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Науково-дослідна лабораторія Дніпродзержинського хімічного заводу в пошуках нових технологій виробництва гафній-нікелевої лігатури

23.08.2017

   Одним з підрозділів, які відіграють значну роль в діяльності ВП «Дніпродзержинський хімічний завод» ДП «СхідГЗК», являється Науково-дослідна лабораторія. На колектив лабораторії, яку очолює Олександр Болков, покладені завдання з технологічного супроводу виробництва. В лабораторії вирішуються всі проблеми, які виникають в ході виробництва гафній-нікелевої лігатури. Сировинні джерела, хімічна технологія на основі сучасних досягнень науки, апаратурне оформлення схем, металургійні аспекти технологій - це далеко не весь перелік векторів роботи лабораторії.

  

  Одним з напрямків діяльності Науково-дослідної лабораторії є пошук альтернативних рішень із забезпечення сировиною основного виробництва на перспективу. Лабораторія здійснює дослідження з розробки технології для запровадження гідрооксиду гафнію в якості сировини для виробництва гафній-нікелевої лігатури. Ведеться поопераційне відпрацювання технології для оптимізації технологічних режимів.

   За попередніми оцінками освоєння нової сировини та технології дозволить знизити витрати на сировину, реагенти та електроенергію на 12 тис. грн. за тонну лігатури, в тому числі знизити енергоємність продукції на 9,1%. В разі отримання позитивного результату, впровадження технології очікується в 2018 році.

   Гафній-нікелева лігатура застосовується при виробництві жароміцних сплавів для потреб газотурбобудування, авіаційної та космічної техніки.

 


Вгору