Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Науково-технічна рада ДК «Ядерне паливо» розглянула актуальні питання урановидобувної галузі України

04.05.2017

    27 квітня 2017 року відбулось засідання науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо», на якому розглянуті актуальні питання урановидобувної галузі України:

  1. Проект Завдання на проектування. Техніко–економічне обґрунтування зняття з експлуатації  Смолінської шахти ДП «СхідГЗК».

  2. Розробка ресурсозберігаючої технології формування комбінованого масиву закладки з альтернативних складових для ДП «СхідГЗК».

  У засіданні взяли участь представники ДВНЗ «Державний хіміко-технологічний університет», ДВНЗ «Державний Національний гірничий Університет», КП «Кіровгеологія», ТОВ «Науковий парк «Хімічні технології».

   По першому питанню порядку денного відзначено, що ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» відпрацьовує 4 родовища урану – Ватутінське, Мічурінське, Центральне (Східна зона) і Новокостянтинівське. Перші три з зазначених родовищ знаходяться в промисловій експлуатації від 27 до 40 років, внаслідок чого значна частина балансових запасів вже відпрацьована. Залишковий ресурс Ватутінського родовища, що відпрацьовується Смолінською шахтою, не перевищує 1400 тонн урану. Очікується  остаточне відпрацювання цього родовища протягом 3-5 років.

   Відповідно до вимог Закону України «Про видобування та переробку уранових руд», завершення роботи Смолінської шахти потребуватиме здійснення заходів із зняття шахти з експлуатації.

   Запропоновано підготувати проект техніко-економічного обґрунтування зняття з експлуатації Смолінської шахти та ініціювати розгляд цього проекту на засіданні секції «Ядерно-енергетичний комплекс» науково-технічної ради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

   Актуальність розгляду пункту другого порядку денного пов’язана з проблемою забезпечення  в’яжучими матеріалами для підготовки закладної суміші, що негативно впливає на виконання виробничої програми підприємства.

   Розглянуто досвід  ДВНЗ «Державний Національний гірничий Університет» у застосуванні методів математичного моделювання гідрогеомеханічних і міграційних процесів у гірських масивах родовищ корисних копалин та пропозиції із розробки ресурсозберігаючої технології формування комбінованого масиву закладки з альтернативних складових для ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

    За результатами обговорення доповідей рекомендовано врахувати зазначені пропозиції при формуванні планів з науково-дослідних робіт.



Вгору