Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

На підприємстві ДП «Смоли» розпочаті роботи по розробці технології, випуску дослідно-промислової партії низькоосновного акрилатного аніоніта і проведення стендових випробувань на вітчизняних ТЕС.

28.12.2016

На підставі рішення технічної ради ДП «Смоли» від 07.12.2016р. (протокол № 8), на підприємстві розпочаті роботи по розробці технології, випуску дослідно-промислової партії низькоосновного акрилатного аніоніта і проведення стендових випробувань на вітчизняних ТЕС. 
Технічне завдання на проведення науково-дослідних робіт складено відповідно до вимог ДСТУ 3973-2000 «Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила проведення науково-дослідних робіт. Загальні положення».
Терміни виконання робіт: 10.12.2016г. - 25.12.2017
Виконавець: група ІТП ДП «Смоли».
Метою роботи є розробка технології, випуск дослідно-промислової партії низькоосновного акрилатного аніоніта і проведення стендових випробувань на ТЕС.
Низькоосновні акрилатні аніоніти є одними з найбільш затребуваних типів іонітів в процесах водопідготовки на ТЕС і АЕС. Їх основними перевагами є висока ємність і стійкість до отруєння органічними забрудненнями, що обумовлено хімічною структурою іонітів такого типу. Окрім вищої обмінної ємності поліакрилові аніоніти мають здатність більш селективно сорбувати іони, які неможливо вилучити стіролдівінілбензольними аніонітами, що в поєднанні з низьким отруєнням органічними забрудненнями дає можливість їх застосування в харчовій промисловості при очищенні органічних розчинів (цукрові сиропи, соки, желатин).
Розробка технології отримання акрилатного аніоніта дозволить розширити номенклатуру виробляємих підприємством марок смол, дасть можливість постачати смоли на ТЕС і АЕС України, де в даний момент експлуатуються аніоніти іноземного виробництва.
Науково-дослідна робота проводиться з метою створення слабоосновних акрилатного аніоніта, який за своїми властивостями не поступався б аніонітах відомих марок - Purolite A-845 і Amberlite IRA 67 згідно ТУ У .95.1.04.09.001.-97 «Смоли іонообмінні. Аніоніти. Вимоги до якості аніонитів виробництва Purolite» і ТУ У 02071045-002-98 «Смоли іонообмінні. Аніоніти. Вимоги до якості аніонитів виробництва компанії Rohm and Haas».
В результаті досліджень повинна бути розроблена і впроваджена у виробництво технологія отримання слабоосновних акрилатних аніонітів, випущена дослідно-промислова партія і проведені стендові випробування на ТЕС України з отриманням позитивного висновку їх використання.



Вгору