Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

Засідання Комісії Громадської ради від 14.12.2016

21.12.2016

14 грудня 2016 року відбулось засідання Комісії Громадської Ради при Міненерговугілля України з питань ядерно-промислового комплексу.
У засіданні взяли участь заступник Голови Громадської Ради - голова комісії з питань ядерно-промислового комплексу, Віце-президент ГО «Українське ядерне товариство» Коровкін В.О., члени комісії та запрошений на засідання комісії генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Дробот С.А.
На засіданні розглянуто інформацію щодо концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року (далі - Концепція).
Дробот С.А. інформував присутніх, що 09 грудня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №943 «Про схвалення Концепції на засіданні Кабінету Міністрів України.
Доповідач надав стислий огляд стану вітчизняного атомно-промислового комплексу та поінформував присутніх про подальші дії Державного концерну "Ядерне паливо" стосовно розробки Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України до 2020 року та.
Дробот С.А. також акцентував увагу присутніх на ситуації, що склалась з наданням ВАТ «Атомні енергетичні системи» ліцензій на розвідку родовищ уранових руд в Миколаївській та Дніпропетровській областях. ВАТ «АЕС» намагається отримати ліцензії не на конкурсних засадах в обхід діючому порядку видачі ліцензій на надрокористування. Така практика створює прецедент відсторонення потенційних інвесторів та державних компаній від участі у розвідці та освоєнні стратегічно важливої сировини - урану.


Окрім того, анонсована ВАТ «Атомні енергетичні системи» технологія свердловинного підземного вилуговування урану дозволяє отримати лише проміжний продукт, що потребує подальшої переробки на гідрометалургійному заводі для одержання товарного продукту - оксидного уранового концентрату. Зважаючи на це, економічна доцільність та перспектива освоєння родовищ компаніями», які не володіють повним циклом виробництва оксидного уранового концентрату, є сумнівною та небезпечною з екологічної точки зору.


Дробот С.А. наголосив про необхідність прийняття рішень на урядовому рівні щодо створення стратегічного резерву ядерного палива та ядерних матеріалів, яке було започатковано розпорядженням КМУ від 09.08.2007 № 646-р "Про створення резерву ядерного палива та ядерних матеріалів». На поточний момент зазначене розпорядження лише частково виконано в частині ядерних матеріалів.
Враховуючи важливість порушених питань для розвитку атомно- промислового комплексу України, доповідач запропоновав винести на розгляд Громадської ради при Міненерговугілля у 2017 році актуальні питання з розробки та реалізації Державної цільової економічної програми розвитку атомно- промислового комплексу України на період до 2020 року.



Вгору