Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

З 18 по 22 червня 2018 року в місті Ташкенті (Республіка Узбекистан) проходить щорічна зустріч Координаційної групи МАГАТЕ з питань об’єктів уранової спадщини CGULS (Coordination Group on Uranium Legacy Sites).

25.06.2018

    З 18 по 22 червня 2018 року в місті Ташкенті (Республіка Узбекистан) проходить щорічна зустріч Координаційної групи МАГАТЕ з питань об’єктів уранової спадщини CGULS (Coordination Group on Uranium Legacy Sites). Мета зустрічі – обмін досвідом із впровадження сучасних технологій зі зняття з експлуатації уранових об’єктів в Центральній Азії. Координаційна група з проекту CGULS створена під патронатом МАГАТЕ у 2012 році з метою забезпечення координації заходів з керування ризиками, пов’язаними із зняття з експлуатації уранових об’єктів, що розташовані у центральноазійських республіках колишнього СРСР.

    У зустрічі беруть участь представники країн, які активно працюють в проектах CGULS, мають об’єкти з видобутку і переробки урану, та чий досвід може стати в нагоді при реабілітації відпрацьованих уранових об’єктів в рамках Стратегічного мастер-плану по реабілітації навколишнього середовища уранової спадщини в Центральній Азії (Strategic Master Plan for Environmental Remediation of Uranium Legacy Sites in Central Asia).

   Учасники наради матимуть можливість поділитися нормативотворчим та оперативним досвідом в галузі поводження із урановими об’єктами, які перебувають в стадії виведення з експлуатації.

    У заході беруть участь заступник головного інженера ДП «СхідГЗК» Володимир Жуков та в.о. директора ДП «УкрНДПРІ промтехнології» Антон Чередниченко.

    Для України обмін світовим досвідом  з питань зняття з експлуатації уранових об’єктів має важливе значення у зв’язку з  вичерпанням ресурсів Ватутінського родовища уранових руд та необхідністю зняття з експлуатації Смолінської шахти після 2021 року.

  Взаємодія з МАГАТЕ з зазначеного питання також здійснюється в рамках національного проекту МАГАТЕ № UKR9037 «Розробка стратегії зняття з експлуатації, відновлення навколишнього середовища та нарощування потенціалу з метою відновлення і виведення з експлуатації колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану». Установча нарада Координаційної групи МАГАТЕ за цим проектом пройшла у травні 2018 року у м. Відень.

 


Вгору