Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

З 2 по 4 травня 2018 року в місті Відень пройшла установча нарада по проекту МАГАТЕ № UKR9037 «Розробка стратегії зняття з експлуатації, відновлення навколишнього середовища та нарощування потенціалу з метою відновлення і виведення з експлуатації колишніх

10.05.2018

     Представники Міненерговугілля, ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та ДП «УкрНДПРІ промтехнології» взяли участь у підготовці робочого плану з реалізації проекту на період 2018-2019 років. Основні заходи плану спрямовані на обміні міжнародним досвідом із зняття з експлуатації уранових шахт, хвостосховищ, приведення в екологічно та радіаційно безпечний стан територій уранових об'єктів, які виводяться з експлуатації.

    

    В рамках проекту заплановано проведення навчання персоналу ДП «СхідГЗК» на уранових об’єктах країн світу, візити міжнародних експертів МАГАТЕ на Смолінську шахту ДП «СхідГЗК» для підготовки рекомендацій з приведення в безпечний стан підземного та наземного комплексів шахти та створення безпечних умов проживання населення смт Смоліне.

  Результати реалізації проекту будуть обговорюватися щороку за участю міжнародних експертів та офіцерів  МАГАТЕ, представників Держатомрегулювання та вищезазначених підприємств для коригування заходів з метою досягнення цілей проекту.

  Смолінська шахта ДП «СхідГЗК» відпрацьовує підземним способом Ватутінське родовище уранових руд, починаючи з 1972 року.  За попередніми підрахунками відпрацювання запасів уранових руд Ватутінського родовища буде завершено у 2022 році.

 


Вгору