Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

ДП «СхідГЗК» працює над вдосконаленням технології підземного блокового вилуговування урану

12.12.2017

   З листопада 2017 року почала діяти лабораторія супроводу купного та блокового вилуговування Центральної науково-дослідної лабораторії ДП «СхідГЗК». Створена робоча група у складі провідних фахівців гідрометалургійного заводу та лабораторії супроводу.

   Робоча група ознайомилась з практикою застосування методу блокового вилуговування на Інгульській шахті, за результатами якого проведено науково-технічну нараду. На нараді визначені шляхи підвищення ефективності методу, обговорена можливість організації підземного сорбційно-десорбційного переділу.

   На нараді 29 листопада 2017 року, в якій взяв участь генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот, визначені першочергові завдання щодо вдосконалення технології та підвищення потужності процесу блокового вилуговування. Прийнято рішення щодо розробки програми досліджень на Інгульській шахті для підтвердження очікуваних результатів.

  Метод блокового вилуговування застосовують у разі відпрацювання монолітних непроникних рудних тіл. Поклад розкривають підземними гірничими виробками (шахтами), окремі рудні блоки дроблять за допомогою буропідривних робіт. Потім на верхньому горизонті масив зрошують розчинником, який, стікаючи вниз, розчиняє корисну складову. На нижньому горизонті розчини збирають і перекачують на поверхню для переробки.Вгору