Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

На засіданні науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо» розглянуто питання доочищення шахтних вод Інгульської шахти.

30.10.2017

   19 жовтря 2017 року відбулось засідання науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо», на якому розглянуто питання вибору технології доочищеня шахтних вод Інгульської шахти.

   Експлуатація уранових шахт супроводжується утворенням шахтних вод, які належать до джерел, що мають техногенно-підвищений вміст природних радіонуклідів і хімічних забруднюючих речовин природного походження  та потребують спеціального очищення.

   Діюча установка передбачає очищення шахтних вод тільки від радіоактивних речовин природного походження, пов’язаних з видобутком уранових руд.      

   Очищення шахтних вод в обсязі 400-450 м3/годину здійснюється  установкою  очистки  шахтних вод Інгульської шахти, введеною в дію у 1969 році у відповідності до проекту, розробленого ДП «УкрНДПРІ промтехнології». Установка була реконструйована у 2002 році.

   Очищення  шахтних вод від природних радіонуклідів здійснюється достатньо ефективно до 85 - 96%. Це забезпечує дотримання вимог природоохоронного та ядерного законодавства України щодо скиду радіоактивних речовин зі стічними водами у поверхневі водойми.    

   Однак, необхідно зазначити, що діюча установка очистки шахтних вод не передбачає очистку від хімічних забруднюючих речовин природного походження (солей мінералізації, сульфатів, нітритів, хлоридів, фосфатів тощо).

   На засіданні розглянуто пропозиції ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», ТОВ «ІВО «Новасвіт», ПП Науково-виробнича компанія «СПЕЦЕКОРЕСУРС», НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», ТОВ «ЕКСПЕРТ-ХОЛДИНГ», ТОВ «НВК «Смарт Лекс Груп». Відбулась дискусія щодо переваг запропонованих технічних рішень та економічної ефективності їх впровадження.

  За результатами обговорення прийнято рішення протягом листопада провести консультації зацікавлених організацій та установ із спеціалістами ДП «СхідГЗК», за необхідності здійснити необхідні експерименти та надати на розгляд ДП «СхідГЗК» інвестиційні пропозиції із реалізації проекту доочищення шахтних вод Інгульської шахти.

   Інгульська шахта - територіально розміщена в м. Кропивницький на 2-х проммайданчиках. Перший проммайданчик - родовище Мічуринське, знаходиться на південній околиці м. Кіровоград, другий – родовище  Центральне на східній околиці м. Кропивницький.

 


Вгору