Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

Радіаційна обстановка уранових об’єктів під контролем.

30.10.2017

   Центральною пилогазодозиметричною лабораторією ДП «СхідГЗК» здійснено моніторинг відповідності нормативним вимогам стану ґрунтів та рослинності в санітарно-захисних зонах та зонах спостереження промислових майданчиків уранових об’єктів». Дослідження проб виконані радіометричним, гамма-спектрометричним і фотоколориметричним методами.

   Моніторинг здійснено на виконання заходів, затверджених Меморандумом про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо», Кіровоградською облдержадміністрацією та обласною радою.

   Відбір проб ґрунту і рослинності навколо хвостосховища у балці «Щербаківська» та уранових шахт здійснювався безпосередньо на межі санітарно-захисних зон, зон спостереження та в населених пунктах.

   За результатами  контролю якості ґрунтів у районі розташування хвостосховища у балці «Щербаківська» та уранових шахт показники рівня вмісту природних радіонуклідів уранового і торієвого рядів у  ґрунтах і рослинності в санітарно-захисних зонах, зонах спостереження і населених пунктів перебувають на рівні коливань природного фону.

   Меморандум про співпрацю та партнерство ДК «Ядерне паливо» і ДП «СхідГЗК» з Кіровоградською облдержадміністрацією і облрадою підписано 24 червня 2017 року.

   Підписання Меморандумів спрямоване на співпрацю підприємств та органів місцевої влади у сфері впровадження соціальних та екологічних заходів та сприятиме подальшому розвитку Кіровоградського регіону, створенню сприятливих умов для місцевих громад та роботи підрозділів ДП «СхідГЗК», що розташовані в Кіровоградській області.

 


Вгору