Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 224-58-01

Завершується будівництво другої черги полігону купного вилуговування на Смолінській шахті ДП «СхідГЗК»

01.08.2017

   У 2011 році на Смолінській шахті ДП «СхідГЗК» здано в експлуатацію першу чергу полігону купного вилуговування урану.

   Перший уран з полігону купного вилуговування отриманий та направлений на гідрометалургійний завод для подальшої переробки в липні 2011 року. За І півріччя 2017 року з полігону купного вилуговування отримано урановмісного продукту в обсязі 17,5 тонн U.

   Дана технологія дозволяє отримувати уран з руд із низьким вмістом металу (< 0,05%) та знизити собівартість продукції майже на 50%.

 Полігон купного вилуговування розміщено безпосередньо на проммайданчику Смолінської шахти. Відсів руди зрошується сірчаною кислотою та одержаний урановмісний розчин транспортується до гірничозбагачувального комбінату на сорбцію іонообмінними смолами.  Хвости купного вилуговування можливо повертати назад в шахту для гідрозакладки порожнин.

  Враховуючи продуктивність даної технології та потребу в зниженні собівартості продукції, прийнято рішення щодо розширення полігону. На сьогодні завершуються роботи з будівництва другої черги. Планується шляхом купного вилуговування переробляти до 80% гірничої маси, яка подається з шахти.

  Наразі ведеться монтаж освітлення та після проведення планових ремонтних робіт і відновлення видобутку руди на шахті розпочнеться формування штабелів. Подальше впровадження технології купного вилуговування сприятиме вирішенню підприємством двох важливих завдань: зниження собівартості продукції та зменшення впливу на довкілля.

 


Вгору