Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

З місця подій Новокостянтинівська шахта: прийнято в експлуатацію склад вибухових матеріалів

28.06.2017

   20 червня на Новокостянтинівській шахті був прийнятий в експлуатацію підземний склад вибухових матеріалів (ВМ) на 10 тонн на горизонті 300 м. 

 Прийомку здійснювала спеціальна комісія, до складу якої окрім керівників служб СхідГЗК увійшли представники головного проектувальника – ДП «УкрНДПРІпромтехнології», департаменту ядерної енергетики і атомно-промислового комплексу Міненерговугілля, головного управління Держпраці в Дніпропетровській області, Маловисківського відділу поліції, загону ДСЧС України в Дніпропетровській області, профспілкової організації шахти.

  Склад вражає розмірами і виконаними роботами: загальний об’єм об’єкту більше двох з половиною тисяч куб. м, виробнича площа – більш як 800кв.м, довжина рельсового шляху, який проходить по складу – 139 погонних метрів. Збудовано 25 комірок для зберігання вибухових речовин (ємність кожної 0,4т), спеціальні камери і ніші. Прокладено трубопровід, змонтовані вентиляція, основне і аварійне освітлення, огорожа, охоронна сигналізація і телефонний зв'язок.

   На будівництво складу ДП «СхідГЗК» використало близько 9 млн. грн. власних коштів. Прохідницькі роботи були проведені силами шахти. З 2012 року будівництво також виконувалося спеціалістами шахти, оскільки якість і швидкість виконання робіт попереднім підрядником були незадовільні. Будівництво здійснювала дільниця № 35 під керівництвом Миколи Миколайовича Філенка. Загальне керівництво роботами здійснював з самого початку і до завершення заступник головного інженера шахти Олександр Миколайович Теліга, електротехнічні заходи проведені силами ЦЛ КВПіА.

  Ось як оцінює важливість події головний інженер Новокостянтинівської шахти Олександр Піцик: «Діючий на сьогодні 4-тонний склад не забезпечує всіх потреб виробництва, не дозволяє ритмічно вести гірничопрохідницькі роботи. Введення в експлуатацію нового сучасного складу на 10 тонн ВМ дозволить шахті завозити регулярно вибухові матеріали, чим забезпечить зменшення періодичності спусків ВМ, збільшить пропускну здатність стволів і дозволить уникнути призупинення робіт з вини відсутності ВМ і збільшити об’єм видачі гірничої маси. Введення в експлуатацію даного складу являється необхідною умовою виходу шахти на перший пусковий мінімум - видобутку 500 тис. тонн руди в рік».



Вгору