Державний концерн "Ядерне паливо"

08:30 – 17:30

Пн-Пт

01601, Україна,

м. Київ, вул. Хрещатик, 34

(044) 289-30-00

На засідані Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України розглянуто сучасний стан та заходи з розвитку атомно-промислового комплексу України.

05.04.2017

   4 Квітня 2017 року відбулось засідання Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, на якому розглянуто сучасний стан та заходи з розвитку атомно-промислового комплексу України.

   У засіданні Громадської ради взяла участь перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Г.В. Карп.

 

   Генеральний директор ДК «Ядерне паливо» С.А. Дробот у своїй доповіді охарактеризував сучасний стан атомно-промислового комплексу України та здійснення заходів із забезпечення його розвитку.

  9 листопада 2016 року розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року (далі – Концепція. Також розпорядженням Кабінету Міністрів передбачено розробку та затвердження плану заходів з реалізації зазначеної Концепції.

   Зазначений план розроблено ДК «Ядерне паливо» та яким передбачено розробку та надання на затвердження Кабінету Міністрів України проекту Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року. 31 січня 2017 року Міненерговугіля надало проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану реалізації Концепції» на розгляд та погодження зацікавленим органам виконавчої влади. Проект погоджено всіма зацікавленими відомствами за винятком Мінекономрозвитку та Мінюсту.

  За відсутності централізованого фінансування, дефіциту та значній вартості залучення кредитних коштів, основним джерелом розвитку уранового виробництва на сьогодні залишаються власні кошти підприємств, отримані від господарської діяльності.

   Проте, існуюча редакція «Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» передбачає, що після сплати податку на прибуток в розмірі 18%, отриманий чистий прибуток підприємства у розмірі 75% вилучається до Державного бюджету України. Таким чином, державні підприємства позбавлені можливості здійснювати вкрай необхідні капітальні інвестиції в розвиток власного виробництва.

  Зменшення розміру відрахування частини чистого прибутку до 40% дозволило б Державному підприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» збільшити обсяги виробництва концентрату природного урану для повного забезпечення виробництва тепловидільних збірок для атомних електростанцій.

  Незважаючи на затримку з прийняттям урядових рішень щодо затвердження Програми розвитку атомно-промислового комплексу України, ДК «Ядерне паливо» здійснює заходи з пошуку інвесторів для залучення партнерів для виконання завдань програми.

   Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Ю.А. Недашківський доповів про сучасний стан  та перспективи розвитку ядерної енергетики України. Доповідач відмітив високий рівень безпеки АЕС України, що підтверджено аудитом за участю експертів МАГАТЕ та Міжнародної асоціації операторів АЕС,   досягнуті результати у реалізації програми підвищення безпеки, забезпечення сталої роботи атомних електростанцій, позитивні результати виконання програми з подовження строку експлуатації ядерних енергоблоків у понадпроектний термін.

   Ю.А. Недашківський доповів про основні перспективні проекти, що реалізуються  у ДП «НАЕК «Енергоатом». Це проекти будівництва Центрально сховища відпрацьованого ядерного палива, Енергетичний міст Україна – ЄС, добудова енергоблоку ХАЕС №3,4, добудова Ташлицької ГАЕС.

  Доповідач акцентував увагу присутніх на тому, що майже всі напрями постачання обладнання та послуг здійснюються вітчизняними та світовими постачальниками та достатньо диверсифіковані. Проблемним питанням залишається забезпечення АЕС України ядерним паливом на базі національних ресурсів урану та остаточного вирішення  питання щодо будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

 


Вгору